Jak si vybrat nejlepší manželskou postel a nedělat chyby

Manželská postel musí být krásná, pohodlná a designová - abyste při jejím výběru neudělali chybu, přinášíme několik tipů.

Zařizování domácnosti je vždy delikátní záležitost, zejména pokud jde o ložnici. Tato místnost musí odrážet náš osobní vkus a manželská postel je nepochybně prvkem, který více než kterýkoli jiný vyjadřuje osobnost člověka žijícího v bytě.

Při výběru správného lůžka je třeba vzít v úvahu různé faktory: velikost místnosti, umístění oken (a tím i osvětlení), přičemž nikdy nesmíme opomenout svůj vkus. Myslet si, že výběr manželské postele je složitý, je omyl; stačí prozkoumat několik aspektů a její koupě se stane hračkou.

Velikost ložnice


Před výběrem manželské postele je třeba analyzovat prostor, který je v ložnici k dispozici, a místo, kam ji umístit. Obvykle se nachází u stěny a dále od okna, aby se zabránilo přímému světlu nebo vnějšímu hluku. Kromě toho musíme mít kolem postele alespoň 60 cm volného prostoru, abychom mohli pohodlně procházet a otevírat dveře skříně.

Rozměry manželské postele


Možnost snadného pohybu v místnosti je velmi důležitá, takže velikost postele hraje zásadní roli, protože musí kombinovat pohodlí a praktičnost. Na trhu jsou různé modely:

  • Francouzská manželská postel: rozměry 140 x 200 cm
  • Manželská postel velikosti Queen: vhodná pro ty, kteří chtějí pohodlný a velký model, rozměry jsou 150 x 190/200 cm.
  • Standardní manželská postel: kdo má normální velikost pokoje, může si zakoupit tento typ velké postele 160 x 190/200 cm.
  • Manželská postel King-size: ideální pro velké pokoje, velikost je obvykle 180/200 x 190/200 cm.

Modely manželských postelí


Výběr postele by se měl řídit nejen velikostí, ale také modelem, a na trhu jsou různé modely:

  • Nízká manželská postel: typická pro orientální země, je ideální pro relaxaci, dřevěný rám je nezbytný a často se kombinuje s nízkou matrací nebo futonem.
  • Skládací manželská postel: v garsoniérách je nejlepším řešením, jak skloubit design a praktičnost - je ideální pro minimalizaci nepořádku, aniž byste se něčeho vzdali. Vloží se do skříně s můstkem a jednoduchým gestem ji lze otevřít nebo zavřít; navíc má tu výhodu, že usnadňuje úklid, protože na posteli není žádný nepořádek.
  • Postel s baldachýnem: nejklasičtější z postelí, která byla velmi módní na přelomu století, je ideální, pokud jsme milovníky romantického stylu. Aby nábytek nebyl tak těžký, můžeme dřevěný rám a potahovou látku nahradit železnou postelí se závěsy z lehké tkaniny.
  • Manželská postel s úložným prostorem: tento model je ideální do malých místností, protože pod matrací a dřevěnými rošty podstavce postele se skrývá velký prostor pro uložení ložního prádla nebo oblečení. Díky hydraulickému pístovému systému stačí zvednout rám a máme vše, co potřebujeme.
  • Manželská postel se zásuvkami: na rozdíl od postele s úložnými kontejnery má po stranách zásuvky, které poskytují stejnou kapacitu jako předchozí, ale v tomto případě musíme brát v úvahu dostupný boční prostor, který nesmí být menší než 35/40 cm.

Materiály dvoulůžkové postele


Postele se vyrábějí z různých materiálů a hodně záleží na vkusu - nejčastěji z borovice, buku a jedle. Další klasikou je kované železo, které je sice dražší, ale zato máte jistotu, že se jedná o designový kus nábytku.

Důležitost čela a nohou manželské postele


Manželskou postel lze obohatit o dva doplňky: čelo a nožní čelo. Ty první měly původně pouze funkci zkrášlení, postupem času a stále menšími místnostmi se staly platnou náhradou nočních stolků, na které lze umístit lampy a drobné předměty. Například modely s úložným prostorem na boční straně mají malé poličky, na které lze umístit hodiny nebo knihy. Naproti tomu podnož má čistě estetickou funkci a slouží k dokreslení obrysu postele. Typické pro kovové postele, zabírá místo, a proto se nedoporučuje do malých místností.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení